Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Hakkımızda

“Emeğin yanında, Aydınlanmanın izinde” ilkesiyle 2014 yılında ilk kitabını yayımlayan Telgrafhane, beş yılda özellikle düşünce, tarih ve araştırma alanında yayımladığı onlarca kitapla düşün hayatımızda izleri silinmek istenen bir geleneğin yeni temsilcisi oldu.

Dünya görüşümüzün temelini, Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Devrimi düşüncesinin, ülkemiz şartlarıyla şekillenecek bir sosyalizme ulaşması zorunluluğu oluşturuyor.

Ne birinden vazgeçeriz ne diğerinden.

1970’lerin ikinci yarısında tohumları atılan, 80 darbesi sonrası hız kazanan, devrimi, tarihi, ülkemizi ve halkımızı yeniden yorumlayan liberal, liberal sol ve gerici anlayışın söylemlerini de, yine seksen sonrası şekillenen dogmatik ve slogana-güzellemeye dayalı sözde Kemalist anlayışın söylemlerini de reddediyoruz.

Ulusal Kurtuluş Savaşı değerleri ve Cumhuriyet Devrimlerimizin kıskanç birer savunucusu; bu temelden güç alacak, yarım bıraktırılmış devrimimizi daha da ileri taşıyacak bir sosyalizm anlayışının dirençli takipçileriyiz.

Bu bilinç doğrultusunda kitaplar yayımlamaya, öte yandan klasik dizilerimizle de okurlarımızın düşün dünyalarına seslenmeye devam ediyoruz...

 

Kapat